Meta marshon drejt “Rrugicës së Shpresës”: Beteja me mafien është përjetë a vdekje!

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta bashkë me simpantizantët e PL janë nisur drejt Rrugicës së Shpresës, aty ku zhvillohet protesta prej 117 ditësh për lirimin e kryetarit të PD, Sali Berisha nga arresti shtëpiak.

Meta theksoi se, Partia e Lirisë tashmë është riorganizuar, duke shtuar se beteja me mafien është për jetë a vdekje.

Teksa ka mbërritur poshtë shtëpisë së Sali Berishës, president i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka veshur bluzën ‘Lironi liderin e opozitës’, referuar Sali Berishës.

Ai ka thurur lavde për Berishën duke e cilësuar si njeriu që ka futur Shqipërinë në NATO dhe ka bërë dhe shumë arritje të tjera për vendin.

Ndërkohë, Ramën e quajti thjesht si ‘Drama’.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …