Malkaj: Jemi në një diktaturë perverse, nesër në orën 16:30 të gjithë te Bashkia!

Aktori i njohur Mehdi Malkaj tha se është një njeri që urren diktaturën, ndaj dhe proteston.

“Ne jemi në një diktaturë perverse, kemi kaluar diktaturat naziste, fashiste dhe atë komuniste që ishte një llahtar.

Ne nuk kemi hequr asnjë diktator, ose kanë vdekur ose kanë ikur vetë. Ne edhe një që hoqëm, hoqëm bronxin se ishte i vdekur”, tha Malkaj.

Aktori tha se, duhet të heqim nga fjalori shprehjen “ç’më duhet mua”. “E dini ju se me këtë perversin nuk do të mbetet asnjë çik atdhe, sepse ky e ka shitur. Nesër në orën 16:30 të gjithë te Bashkia e Tiranës, merrini njerëzit me vete”, tha Malkaj.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …