Valverde: Respekt për Bayernin, por ne jemi Reali

Mesfushori i Real Madrid, Valverde doli në konferencë në prag të ndeshjes së parë  gjysmëfinale të Champions League ndaj Bayern.

“Kam shumë besim te skuadra ime, duhet të respektojmë kundërshtarët me të cilët përballemi, kemi besim të plotë te lojtarët që kemi. Kemi shumë dëshirë për të bërë mirë, do të luftojmë për të fituar”.

Si do ta ndaloni Bayernin?

“Ne kemi mbrojtës të klasit botëror, të cilët kanë kaluar kohë të mira dhe të këqija, kemi lojtarë që kanë luajtur në finalet e Champions. Sulmuesit me të cilët duhet të luajmë nesër meritojnë respektin më të madh”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Hysaj fajësohet për golin e dytë të Italisë, uli kokën dhe lejoi rrjetën

Një video nga momenti kur Italia shënoi golin e fitores me Shqipërinë është bërë virale …