Gjykata liron dy protestuesit që protestuan para Bashkisë së Tiranës

Gjykata ka vendosur lirimin e dy protestuesve të arrestuar të premten në tubimin para Bashkisë Tiranë ku u kërkua dorëheqja e kryebashkiakut socialist Erion veliajt pas skandalit “5D”.

Gjykata ka vendosur ‘Detyrim paraqitje’ një herë në muaj për dy protestuesit Ahmet Maja dhe Lulzim Nela.

Gjithashtu Gjykata ka marrë edhe një tjetër masë parandaluese ndaj dy shtetasve të cilëve u ndalon pjesëmarrjen në protesta dhe tubime.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetje të Edi Ramës! Kjo e bën betejën tonë edhe dy herë më jetike

Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij para qytetarëve në tubimin e përnatshëm, …