Tensionohet situata, flakë dhe tym tek godina e Bashkisë

Tensione janë regjistruar në protestën që po mbahet pasditen e sotme te Bashkia e Tiranës, ku qyetarët kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Veliaj.

Me pankarta në duar, protestuesit janë përplasur fillimisht me efektivët e policisë, të cilët ishin vendosur gardh para godinës, dhe në një moment në shenjë revolte njëri nga protestuesit hedh motolov në ambientet e jashtme të bashkisë, mes thirrjeve “Hajdut” “Hajdut”.

Kjo është protesta e pestë që mbahet para Bashkisë, që është kthyer tashmë në simbolin e korrupsionit, pas aferës “5D”.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …