Berisha: Studentët e mjekësisë u tradhtuan përsëri, u bëj thirrje të bashkohen në protestën e të martës

Kryetari i PD, Sali Berisha, në fjalën e mbajtur gjatë tubimit qytetar, u ka bërë thirrje studentëve të mjekësisë që ti bashkohen opozitës në protestën e ditës së martë tek bashkia e Tiranës.

“U bëj thirrje studentëve, bashkohuni me qytetarët.

Dje ndodhi përsëri tradhtia e dytë e madhe ndaj tyre.

Si hiena në fshehtësi kaluan ligjin përsëri kundër studentëve të mjekësisë.

Studente dhe studentë, ngrihuni në lartësinë e guximit.

Ngrihuni kundër atyre që shkelmojnë mbi ju, mbi dinjitetin tuaj.

Bashkohuni me ne në këtë protestë, të ecim së bashku drejt fitores.

Thirrja ime është për çdo pensionist që rropatet në mospasje të madhe.

Që rropatet i topitur për ushqimin e përditshëm dhe mjekimin, të bashkohet me ne edhe si hakmarrje ndaj këtyre hajnave, që mbi gjakun tonë, mbi djersën tuaj, ndërtojnë pasuritë e tyre përrallore.

U bëj thirrje qindra të sëmurëve, cilido që mundet, të bashkohet në këtë protestë, të dërgojë familjarët në këtë protestë.

Sepse ky regjim me mungesë ilaçesh ka marrë mijëra e mijëra jetë njerëzish.

Fatin e mësueses Kasimati, të mjekuar 8 muaj pa ilaçin që i duhej, e kanë me qindra e qindra të sëmurë të tjerë në Shqipëri.

Kovidi mori në Shqipëri jetë njerëzish më shumë se kudo në Europë dhe në botë.

Sëmundjet e tjera bëjnë kërdinë nga pamundësia për të marrë ilaçet apo nga shndërrimi i Shqipërisë në depozitë të ilaçeve të skaduara dhe pa vlerë.

Të ngrihemi, durimi ka tejkaluar çdo kufi.

Është koha e guximit.

Është koha e zemërimit.

Është koha e betejës.

Është koha e fitores”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …