Ngjarja tragjike në Shkodër! Gjendet trupi i pajetë i 8-vjeçares në lumin Buna

Pasditen e së hënë është gjetur një tjetër trup në lumin Buna, që i përket një prej fëmijëve të 39-vjeçares Alma Arrazi që u mbyt bashke me tre vogëlushët disa ditë më parë.

Mediat kanë publikuar pamjet tragjike dhe të rënda nga gjetja e trupit të pajetë në lumin Buna të Gresi Arrazit, 8-vjeçe.

Trupi i saj u gjet sot rreth orës 17:00, ndërsa dyshohet se është mbytur mbrëmjen e 2 majit. Vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit të Alma Arrazit dhe të djalit 3 vjeç.

Ngjarja tragjike

Nga familja e Almës, motra e saj, u ka thënë hetuesve se Erdgys Arrazi ushtronte dhune fizike e psikologjike ndaj 39-vjeçares e fëmijëve dhe vetëflijimi dyshohet se është pasojë e dhunës në familje.

Dyshohet se Erdgys Arrazi e tradhëtonte bashkëshorten e tij, për të cilën Alma kishte marrë dijeni. Madje pretendohet se Erdgysi e nxirrte live të dashurën e tij në celular, dhe ia tregonte vajzës 9-vjeçe, Ergesës.

Nga hetimet e deritanishme dyshohet se Alma Arrazi është hedhur nga ura e lumit të Bunës mbrëmjen e 2 majit bashkë me tre fëmijët e saj. Në kamerat e sigurisë, 39-vjeçarja është parë se para vetëflijimit, ka pirë kafe me kunatën, me të cilët është ndarë qetësisht.

Një ditë më pas, më 3 maj, Erdgys Arrazi ka denoncuar në polici largimin nga banesa të gruas me fëmijët. Por, kur një peshkatar i zonës gjeti të pajetë trupin e 9-vjeçares Ergesa, ai u kthye në të dyshuarin kryesor për shkaktin e vetëvrasjes së bashkëshortes dhe tre fëmijëve të tij.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetje të Edi Ramës! Kjo e bën betejën tonë edhe dy herë më jetike

Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij para qytetarëve në tubimin e përnatshëm, …