KLSH denoncon megavjedhjen e shekullit, 10 miliard euro në 10 vite

Shifrat zyrtare flasin për megavjedhjen më të madhe në historinë e këtij vendi. Nuk janë raportet e opozitës dhe as të PD, por të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Sipas Kontrollit të Lartë i Shtetit, fatura e dëmit ekonomik si pasojë e shpërdorimit të financave publike shkon mbi 10 miliardë euro. Në terma të thjeshtë, janë shpërdoruar të paktën 2 nga 10 buxhetet e fundit të shtetit.

About Krye Redaktor

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …