Pse ky individ po i bën presion SPAK-ut për kryehajdutin e Bashkisë Tiranë?

Nga Iva V.GRILLO

Ky individi me poshte, ish-minister drejtesie, por edhe me disa lidhje te tjera qe nuk kane te bejne aspak me drejtesine…i ka bere presion te paster SPAK-ut sot, duke mbrojtur publikisht kryehajdutin e Bashkise Tirane.

I ka dhene mesazhe te qarta qe “po prek beniaminin tone”…

Madje ky dhe shoket e tij kane bere dhe karshillek me shqiptaret dhe drejtesine: I kane dhene kryehajdutit edhe 50 milione euro te tjera… qe “t’i menaxhoje”.

Nga menyra si sillen, keta duhet te jene skalioni i pare i perfituesve direkte nga korrupsioni qeveritar… pas çiftit Rama-Veliaj.

Keta jane ata qe e kane bere fytyren sholle si ne regjimin e vjeter, ashtu edhe ne kete te riun.

Asnje regjim nuk rri ne kembe pa kontributoret, perfituesit dhe sherbetoret e vet.

Shume prej tyre shumicen e kohes rrine ne hije, por kur e kerkon puna e tregojne fytyren e vertete…per turpin e tyre.

About Redaksia

Check Also

Politikat Rama anti-bujqësi si bilanc lufte!

Nga Dorjan TELITI Politikat Rama anti-bujqësi si bilanc “lufte”, humbet blegtori vendas, fitojnë vetëm miqtë …