Rama-Veliaj dy kanibalët e korruptuar antikulturë që shkatërruan Teatrin!

Nga Petrit VASILI

Ne 17 maj 2020 plot kater vjet me pare Agjencia evropiane për mbrojtjen e trashëgimisë “Europa Nostra” shkruante:

“Ditë e trishtuar për trashëgiminë kulturore në Shqipëri dhe Evropë. Ditë e trishtuar për demokracinë dhe sundimin e ligjit në Shqipëri dhe në Evropë. Herët në mëngjes, autoritetet shqiptare arrestuan aktivistë të shoqërisë civile dhe filluan prishjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë”.

Rama dhe Veliaj jane dy kokat e te njejtes monster korrupsioni qe shqyen Teatrin dhe çdo vlere te trashegimise kulturore ne Tirane.

Rama dhe Veliaj jane njelloj te korruptuar deri ne palce diferencen e ben vetem sasia e qindra milion eurove qe vjedhin.

Rama Veliaj jane dy ane te se njejtes monedhe te korrupsionit te shfrenuar mafioz, qe rremben e vjedh çdo gje.

Ram Veliaj jane njelloj dy llafazane bajate, vulgare dhe absolutisht shkollepakë.

Rama Veliaj jane njelloj urryes te kultures, tradites, trashegimise kulturore.

Rama Veliaj jane njelloj pergjegjes per krimin e shkaterrimit te Teatrit Kombetar.

Rama Veliaj jane njelloj pergjegjes para ligjit qe ne kulmin e pandemise ne 17 maj te 2020 si kafshe u versulen mbi mbrojtesit e Teatrit dhe shemben ndertesen e Teatrit Kombetar.

Rama Veliaj jane njelloj pergjegjes perpara Europes pasi shperfillen me arrogancen kerkesen e saj per mos shembjen e Teatrit.

Rama Veliaj jane njelloj kanibalë antikulture kur Teatrin e kane zhytur ne nje kapanon qe quhet Turbina dhe qe ishte ngritur per eksperimentim hidrocentralesh e jo per Teater.

Rama Veliaj jane njelloj pergjegjes perpara ligjit sepse shkaterruan Teatrin se gjoja nuk ju priste puna dhe u bene kater vjet ku s’ndertuan asgje.

Rama Veliaj jane njelloj pergjegjes per dhunimin e moszbatimin e vendimit te Gjykates Kushtetuese per Teatrin.

Ndaj betejē njelloj ndaj te dyve si mamuthët njelloj te zinj te grabitjes, vjedhjes dhe shkaterrimit te Tiranes dhe te gjithe Shqiperise.

About Redaksia

Check Also

Politikat Rama anti-bujqësi si bilanc lufte!

Nga Dorjan TELITI Politikat Rama anti-bujqësi si bilanc “lufte”, humbet blegtori vendas, fitojnë vetëm miqtë …