CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e posaçme kundër meje!

E etur për hakmarrje, me arrogancë dhe me arsye të erresuar, kërkoi pranë GJKKO , dënimin tim, pasi sipas saj kam ” shpifur” dhe e kam “fyer”!

Gjykata mbeshtetur ne prova te pakundershtueshme me shpall te pafajshem dhe i quan te pa verteta, te gjitha se çfare kam thene per zonjen Bufi ne statuset e mia!

Por Zj Bufi nuk ndalet ketu, ne dt 22 Maj te Merkuren ne oren 9 e 45 min, jam ne sallen e gjyqit ne Gjykaten e Fierit!

Bufi eshte ndier e ” stresuar” ka kaluar periudha te gjata “ankthi” madje ka siguruar dhe ” raport” mjeksor per gjendjen e ” renduar” qe ka kaluar dhe qe te “qetsohet” kerkon 5 milion lek nga une qe ti paguaj menjehere dhe pret me doren e shtrir…!

Zj Bufi! Ndaloni se beri presion, mos e harxhoni kohen kot, por fokusohuni te puna juaj si kryetare e bashkise Rroskovec!

Edhe pse nuk e meritoni ate vend, pasi e keni me vota te vjedhura dhe te marra me presionin e pushtetit, mundohuni te beni sado pak, per ate komunitet te nderuar, fisnik dhe punetore, qe ju nuk i meritoni!

Vendimi i GJKKO, vertetoi se nuk qendrojne akuzat tuaja se as kam shpifur dhe as ju kam fyer, kurre nuk do ta beja kete, as per ju dhe per asnje tjeter..

Atehere, kur gjykata verteton, se as nuk kam shpifur ndaj jush dhe sa nuk ju kam fyer, si ka mundesi qe jeni ndjere e stresuar dhe me gjendje ankthi?

Une kurre nuk do te ndaloj se denoncuari shkeljet dhe abuzimet tuaja dhe te kolegeve te tu te korruptuar, pavaresisht presioneve dhe shantazheve tuaja te kombinuara edhe me te tjere….!

Eshte ne nderin tuaj te terhiqeni nga ky gjyq i neveritshem, duke kerkuar lek qe te “qetesoheni”nga “shqetesimi” qe keni kaluar!

Vetem leket ju qetesojne, qe i kerkoni me kaq ngulm?

Sherbeni qytetareve tuaj, punoni dhe beni detyren dhe ju siguroj qe do te gjeni qetesine e duhur!

Mu nuk me trembni dot, as ju dhe as ata qe qendrojne pas jush!

 

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …