Malkaj: Edi Rama kriminel që ka 25 vite në pushtet! E shiti dhe e rrënoi Shqipërinë!

Aktori Mehdi Malkaj gjatë fjalës së tij, në tubimin e përnatshëm poshtë banesës së kreut të PD-së Sali Berisha, ka shpërthyer ndaj kryeministrit Edi Rama.

Malkaj iu referuar kryeministri me fjalët ‘Rama krimineli’, i cili sipas është politikani më jetëgjatë, me 25 vite në pushtet, e rrënoi Shqipërinë dhe e shiti të gjithën.

”Nuk ka ngelur skandal pa u bërë. Këta nuk rrinë dot pa b ërë skandale. Ne pse duhet ti mbajmë në kurriz skandalet e tyre? Kanë nevojë për njëcik dru se i ftillon. Pse ne do e hamë drurin gjithmonë?  Në jemi të specializuar për dru. Kanë 11 vjet që na rrahin, na shkrehën. Njeriu më jetëgjatë në pushtet është krimineli Rama.  Më gjeni një që ka 25 vjet në pushtet. Ky e ka bërë Shqipërinë copë copë. E ka shitur të gjithën” tha Malkaj.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Për aeroportin e Vlorës shqiptarët do paguajnë 300 mijë bileta në vit për pasagjerët që nuk vijnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, duke folur në tubimin qytetar, akuzoi Edi Ramën se …