Cameron nuk takon Begajn, mjafton një telefonatë

Cameron ndërpreu vizitën në Tiranë për shkak të mbledhjes urgjente të qeverisë në Britani.

Pasditen e së mërkurës, zyra e Cameron përmes një postimi në rrjetet sociale thekson se Sekretari britanik ka telefonuar Presidentin Bajram Begaj, pas vizitës në Shqipëri.

Në postim ai shkruan se me Begajn kanë diskutuar rreth Shqipërisë dhe rolit të saj si aleate e ngushtë e NATO-s.

Postimi

Sekretari i Jashtëm pati një telefonatë me presidentin shqiptar Bajram Begaj, sot pas vizitës së tij në Tiranë. Ata diskutuan për rolin e rëndësishëm të Shqipërisë si një aleate e ngushtë e NATO-s dhe riafirmuan mbështetjen tonë të palëkundur për Ukrainën dhe përballjen me sfidat rajonale.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …