Shpopullimi, mjerimi dhe varfëria kanë një emërues të përbashkët, vjedhjen e Edi Ramës dhe bandës së tij!

Kryetari i D, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se është shkaktari i shpopullimit, mjerimit dhe varfërisë në Shqipëri.

“Shpopullimi, mjerimi dhe varfëria e Shqipërisë kanë një emërues të përbashkët, vjedhjen e Edi Ramës dhe bandës së tij”, shkruan Berisha në Facebook.

Berisha: Në këtë betejë jetike vendimtare për fatet e një kombi që ka njohur këto 10 vite hemoragjinë më të tmerrshme kombëtare, ka njohur këto 10 vite shpopullimin që se ka njohur kurrë në histori, ka njohur largimin nga Shqipëria të mbi 1.1 milionë shqiptarëve, për mbi 700 mijë të rinjve të këtij vendi.

Të dashur miq, sirenat e alarmit bien nga të katërta anët e vendit. Varfëria dhe mjerimi rriten nga muaji në muaji. Të gjitha këto kanë një emërues të përbashkët, vjedhjen e qytetarëve shqiptarë nga Edi Rama dhe banda e tij.

 

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …