Toni Kros do të tërhiqet nga futbolli pas Europianit

Toni Kroos synon të tërhiqet nga futbolli pas sezonit të Gjermanisë në Euro 2024.

Mesfushori legjendar ka kaluar 10 vitet e fundit të karrierës së tij në Real Madrid pasi fillimisht bëri emër në Bundesligë me Bayern Munich.

34-vjeçari ka zbuluar se do të luajë në Kampionatin Evropian për vendin e tij përpara se të “varë këpucët”.

Në një deklaratë emocionuese në Instagram, Kroos tha: “17 korrik 2014 – dita e prezantimit tim në Real Madrid, dita që ndryshoi jetën time. Jeta ime si futbollist – por veçanërisht si person. Ishte fillimi i një kapitulli të ri në klubin më të madh në botë. Pas 10 vitesh, në fund të sezonit ky kapitull përfundon. Nuk do ta harroj kurrë atë kohë të pafytyrë të suksesshme! Do të doja të falënderoja veçanërisht të gjithë që më pritën me zemër të hapur dhe më besuan”.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …