Kryetari i Shoqatës Shqiptaro-Italiane: Rama mund të mashtrojë në Greqi, por me ne s’i ecën!

Kryetari i Shoqatës Shqiptaro-Italiane Abruzzo, Luan Hallulli ka komentuar takimin që kryeministri Edi Rama zhvilloi me komunitetin shqiptar në Milano.

Në një intervistë në “Ora News”, Hallulli deklaroi se Rama dhe qeveria që ai drejton nuk ka bërë asgjë për ta.

“Buxheti i shtetit mbushet me remitancat e shqiptarëve, ndërsa ai edhe një të drejtë vote që i kemi kërkuar nuk e ka bërë. Atëherë pse duhet ta vlerësojmë atë.

Ai mund të mashtrojë në Greqi, por me ne s’i ecën. Asgjë s’ka bërë për ne.

Kryeministri Rama sa herë që vjen në Itali, na vjen edhe na fton që ne të investojmë në Shqipëri.

Por çdo gjë është e kundër e kryeministrit Rama. Pritjen e kanë bërë jo pak të mirë për atë që ka bërë Rama për Diasporën.

Është shumë e fortë që e kanë pritur me atë entuziasëm, sepse nuk e meriton Rama që të pritet me atë entuziasëm në Milano. Sepse Rama, qeveria Rama nuk ka bërë  asgjë për Diasporën.

Zgjidhet kreu i degës së Rithemelimit në Korçë, ja kush u shpall fitues

Nuk kemi një të drejtë vote. Na premtoi që do na realizonin votën e Diasporës, edhe nuk e bënë të mundur.

Rama sa herë vjen në Itali pretendon të presin me cdo kusht por është një gjë e mirë edhe ajo protesta e djemve që protestuan sot në Milano. Ka bërë marrëveshjen për pensionet, vetëm këtë ka bërë nuk ka bërë asgjë tjetër.Kryeministri Rama nuk ka bërë asgjë për Diasporën.

Bëri një ministri Diaspore edhe atë siç e bëri e shkriu. Na thirri dy herë për të ngrënë një pjatë makaronë në Tiranë edhe e mbaroi”, deklaroi Kryetari i Shoqatës Shqiptaro-Italiane Abruzzo, Luan Hallulli.

About Redaksia

Check Also

Begaj dhe Balla sajojnë vizita shtetërore në Gjermani, dy bileta për Hamburg

Golat e kombëtares këtë europian në Gjermani janë nga ato ngjarje që kur të kujtohen …