PS voton rezolutën/ Bardhi-Ramës: Je pronari i Arben Ndokës, porositnit vrasjet bashkë!

Edi Rama ka vendosur të miratojë i vetëm rezolutën antikorrupsion, me të cilën vetë ai premton të luftojë krimin, edhe pse ka 11 vite në pushtet dhe qeverisja e tij është e krimbur nga korrupsioni.

Gjatë votimit të rezolutës, ka pasur dhe një debat të ashpër mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi dhe Edi Ramës.

Bardhi i është drejtuar Ramës me fjalët: ‘Ti do të luftosh korrupsionin dhe krimin? Ti je mafioz. Je pronari o Arben Ndokës. Na e solle këtu dhe bashkë me të u shpallët si dashnorë të drejtësisë, ndërkohë që porosisnit vrasje’.

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …