Berisha: Sokol Mëngjesi është një luftëtar i të vërtetës dhe ai pagoi sot betejën e tij për të vërtetën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës në tubimin qytetar duke folur për sulmin ndaj avokatit të tij, u shpreh se, Sokol Mëngjesi është një luftëtar i të vërtetës dhe ai pagoi sot betejën e tij për të vërtetën, për ligjin, për të drejtën.

“Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta ju demokrateve dhe demokratëve të pamposhtur, qëndrestareve dhe qëndrestarëve, misionarëve të vërtetë të kauzës tonë të madhe.

Të dashur miq, sot krimi i mbështetur, i mbrojtur, i fuqizuar nga qeveria e krimit, goditi një prind tek dërgonte fëmijën në kopsht.

Goditi një akademik, profesor.

Goditi një qytetar me integritet.

Një njeri të virtytshëm, një shërbëtor të shkëlqyer të qytetarëve të vendit.

Goditi profesor Sokol Mëngjesin.

Të dashur miq, Sokol Mëngjesi është nga ata intelektualë që studioi jashtë, por u kthye t’i shërbejë vendit të vet dhe qytetarëve të tij.

T’u shërbejë atyre me dinjitet.

Ai është një personalitet në botën akademike shqiptare.

Një specialist i shquar në fushën e tij.

Por ai është një luftëtar i të vërtetës dhe ai pagoi sot betejën e tij për të vërtetën, për ligjin, për të drejtën”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …