Nikolla përzë gazetarët nga Kuvendi, PD: Turp! Keni frikë nga mediat!

Ka nisur me përplasje seanca e sotme plenare mes mazhorancës dhe opozitës.

Shkak është bërë urdhri që kryeparlamentarja Lindita Nikolla i bëri mediave duke larguar gazetarët nga salla e Kuvendit.

Teksa ka nisur seanca plenare në Kuvend, gazetarët janë urdhëruar që të largohen nga salla. Kjo gjë ka sjellë indinjatën e deputetëve të opozitës.

Sakaq, deputetja e PD-së, Ina Zhupa, e cila ishte në podium duke folur, i bëri thirrje kryeparlamentares Lindita Nikolla që mos t’i nxjerrë jashtë gazetarët.

 

 

 

About Redaksia

Check Also

Berisha: Beleri refuzoi të kandidojë për Edi Ramën, nuk pranoi të bënte pis duart për mafien e tij

Kryetari i PD, Sali Berisha ka denoncuar ftesën e Edi Ramës për Fredi Belerin që …