Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri kryeministrit, por…

Deputetja e PD, Ina Zhupa është treguar e ashpër me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla ndërsa i ka thënë se për çështjet e Rregullores duhet të konsultohet me ekspertët.

“Njohuritë e tyre janë të cekëta. Duhet të konsultoheni me ekspertët. Ku thuhet që mocionet me debat bëhen vetëm mbi veprimtarin ë e Këshillit të Ministrave?

Kemi bërë mocion për gjenocidin në Srebrenicë dhe luftën në Ukrainë, cila nga këta është veprimtari e këshillit të Ministrave.

Neni lexohet në tërësi jo të marrësh një nen e të lësh një tjetër.

Dëshiron t’i tregosh Ramës se nuk lejoj të flitet për gjuhën tënde linçuese.

Rama i trajton gazetarët në mënyrën më të keqe të mundshme”, tha Zhupa.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …