Mjekët: Avokati Sokol Mëngjesi do të bëjë zgjim gradual nga intubimi

Janë zbardhur detaje të reja nga gjendja shëndetësore e avokatit Sokol Mëngjesi, i cili prej 6 ditësh ndodhet në intubim, pasi u dhunua barbarisht nga tre persona në zonën e ish-bllokut në Tiranë.

Mësohet se avokatit i është bërë skaneri dhe është parë një ulje e ënjtjes në tru dhe sipas burimeve ka përmirësime dhe gjendja është e stabilizuar.

Mjekën kanë filluar t’ia ulin gradualisht medikamentin që e mban në gjumë, për të bërë zgjim gradual, teksa do të mbahet edhe dy ditë në intubim për të mos rrezikuar.

About Redaksia

Check Also

Berisha mbahet në arrest arbitrarisht! Shqipëria ka nevojë për praninë e liderit të opozitës

Vladimir Dobrolishti, ish i përndjekur mbajti fjalën e tij në ‘Rrugën e Shpresës’ në mbështetje …