Nikolla përjashton deputetin Noka pse kërkoi zbatimin e rregullores së parlamentit

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka vazhduar me skandalet në sallën e parlamentit.

Pasi nuk lexoi deri në fund shkresën e dorëzuar nga kryetari i grupit parlamentar, Gazment Bardhi, Nikolla ka vazhduar me shkeljet e saj.

Nikolla ka vendosur të përjashtojë nga seanca e parlamentit, vetëm e vetëm se kërkoi të drejtën e tij sipas Kushtetutës së Shqipërisë dhe rregullores së parlamentit, për regjistrimin e kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berisha në grupin parlamentar të PD-së.

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …