Policia hedh spraj lotsjellës, lëndohet qytetari

Protesta e opozitës përpara parlamentit po vijon me tensione të shumta. Protestuesit i kanë vënë flakën gomave të makinave që kishin sjellë me vete dhe kanë hedhur fruta në drejtim të policëve.

Protestuesit gjithashtu po tentojnë të çajnë gardhin policor përpara Kuvendit, por policia iu përgjigj me spraj lotsjellës.

Një protestues është lënduar në sy për shkak të sparjt lotsjellës që hodhi policia në drejtim të tyre.

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …