Skandal/Kërcënohet me jetë gazetari italian që zbërtheu lidhjet e Ramës me mafian, telefonata…

Përfaqësues të karteleve shqiptare të lidhura me ato meksikane kanë telefonuar avokatin Alesandro Tinelli. Kërcënuesit i kanë përcjellë avokatit Tinelli, kërcënimet për gazetarin, Zigfrido Ranucci

Kërcënimet në adresë të gazetarit Ranucci dhe avokatit Alesandro Tinelli rreth orës 5:00 të mëngjesit. Gazetari Ranucci dhe Avokati Alesandro Tinelli kanë bërë kallëzim pranë autoriteteve italiane për këto kërcënime

Kërcënimet vijnë pasi emisioni ‘Report’ në RAI 3 denoncoi lidhjet e Edi Ramës me mafian. Një prej episodeve të emisionit, denonconte edhe takimet dhe lidhjet e Ramës me kartelet meksikane

Pas emisionit, kartelet meksikano-shqiptare dërgojnë mesazhe kërcënuese në adresë të gazetarit Ranucci.

Pas kërcënimeve ka reaguar edhe Dhoma Penale e së Drejtës Evropiane dhe Ndërkombëtare

Avokatët penalë, ‘solidariteti më i gjerë me Ranucci’ Kërcënimet për gazetarin pas episodit për Shqipërinë dhe narkoshtetin

Shoqata e Avokatëve: Çdo sulm ndaj informacionit të lirë duhet të luftohet nga shteti, si kur ai kryhet nëpërmjet insinuatave dredharake

About Krye Redaktor

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …