Politike

4 vendimet që mori sot Komisioni i Rithemelimit të PD

Njoftim i Komisionit të Rithemelimit të PD Komisioni i Rithemelimit të PD në mbledhjen e datës 10 mars, pasi analizoi zhvillimet politike si dhe zgjedhjet e pjesshme lokale të zhvilluara në 6 bashkitë e vendit, falenderon kandidatët e Shtepisë së Lirisë dhe të gjithë zgjedhësit e 6 bashkive për garën …

Read More »

Shehaj: Të respektohet vullneti i shumicës në PD

Deputeti demokrat Agron Shehaj u shpreh sot se, Lulzim Basha ka dy rrugë, ose të largohet ose të pranojë që është pakicë brenda shumicës së re që doli nga zgjedhjet e 6 marsit. “Demokracia funksionon nëpërmjet votës dhe respektit të shumicës. Shumica tregoi që nuk është me Bashën dhe Basha …

Read More »