Talenti 17-vjeçar që po shkëlqen te Barcelona

Gavi ka shfrytëzuar maksimalisht të gjitha mundësitë që i janë dhënë deri më tani në Barcelonë dhe gradualisht është bërë një talent i klasit botëror.

Mesfushori 17-vjeçar ka përfituar nga lëndimet e titullarëve për t’u vendosur në formacionin startues, si nën drejtimin e Ronald Koeman dhe tani të Xavi Hernandez.

Që kur bëri debutimin e tij me Barcelonën, të gjithë mund të shihnin se Gavi është një lojtar i veçantë. Reprezentuesi spanjoll kombinon aftësitë e tij me një mentalitet konkurrues, pasi ai duket i etur për të luftuar për çdo top gjatë 90 minutave të një loje.

Në fakt, Gavi është në prag të pezullimit pasi tashmë i janë dhënë katër kartonë të verdhë në La Liga Santander. Ajo që ne shohim në fushë është ajo që shohin shokët e tij të skuadrës dhe stafi trajner në stërvitje, pasi Gavi është një konkurrent i lindur natyral.

Gavi dyfishoi epërsinë e Barcelonës kundër Elche me një gol të jashtëzakonshëm pas një lëvizjeje solo dhe një përfundimi të qetë për të mposhtur Edgar Badia.

Vizitorët shënuan dy herë në harkun e një minute për të barazuar rezultatin, por Gavi u shfaq përsëri për të asistuar për Nico Gonzalez, i cili shënoi golin e fitores, shkruan Gazeta Express.

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ishte plot lëvdata për performancën e Gavi pasi ndeshja në Camp Nou përfundoi të shtunën.

“Ndeshja që ai luajti është spektakolare. Për shkak të ambicieve dhe personalitetit të tij. Të kesh atë është një spektakël: personaliteti i tij, çfarë gjeneron, goli, asistimi i tij. Ai është e ardhmja e klubit”, deklaroi Xavi.

About Redaksia

Check Also

Bayern Munich del me njoftim zyrtar për trajnerin Tuchel  

Thomas Tuchel përfundoi në qendër të ciklonit, pjesa më e madhe e ambientit bëri përgjegjës …

Leave a Reply