Berisha: Shqipëria në orën 16:00 në protestë kundër Vuçiç-Rama-Zaev dhe incineratorëve

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ftuar shqiptarët sot të dalin në protestë kundër treshes Vuçiç-Rama-Zaev dhe korrupsionit me incineratorët.

Berisha shkruan se në orën 16:00 Tirana dhe Shqipëria ngrihen në protestë.

“Sot në ora 16:00 Tirana dhe Shqipëria në protestë kundër Aleancës trilaterale Beograd-Tiranëe-Shkup, Ballkanit të Hapur Vuçiç-Rama-Zaev!

Kundër vjedhjes me djegësat të 430 milionë eurove nga Kreu i Meduzës dhe Qeveritarët e tij hajdut!”, shkruan Berisha në Facebook.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply