A do të arrestohet Engjëll Agaçi?

Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë, Engjëll Agaçi ka dhënë dorëheqjen. Lajmi konfirmohet nga burime për 27.al.

Prej vitit 2013 Agaçi ushtron detyrën e postit të Sekretarit të Përgjitshëm në Kryeministri. Sakaq, ai ka qenë shpesh shënjestër e sulmeve dhe akuzave të opozitës, veçanërisht të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai është akuzuar si i përfshirë në aferën e inceneratorëve, çështje për të cilën përfundoi pas hekurave ish-ministri Lefter Koka.

About Redaksia

Check Also

Revolta të shndërrohet në kryengritje popullore

“RD” Opozita të udhëheqë revoltën që ka bërë bashkë dje të djathtë dhe të majtë. …

Leave a Reply