Kokalari: Shqiptarët duhet të protestojnë sa herë në Shqipëri vjen Soros

Protesta e djeshme para Kryeministrisë kundër paktit Rama-Vuçiç dhe megavjedhjes së inceneratorëve mblodhi me mijëra qytetarë.

Aktivistja Evi Kokalari përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se protesta të tilla duhen bërë sa herë në Shqipëri të vijë Gorge dhe Alex Sorros.

“Unë them që të kemi një protestë të këtij niveli sa herë që Alex Soros apo i ati është në Shqipëri.

Të paktën ta protestojmë deri sa ata që kanë këllqe ta bëjnë non-grata të jenë në Kryeministri”, shkruan Kokalari.

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply