A do t’i tregojë shokët bossi izraelit i Call-centerave?

Prokuroria kërkon arrest me burg për bossin izraelit Rafael Genish, i cili mashtronte me anë të “Forex”, shtetasit gjermanë, francëzë dhe anglezë. Ndërkohë që do hetohet edhe për pastrim parash.

Genish ishte prej kohësh nën vëzhgim nga policia. Ky shtetas izraelit e ushtronte këtë aktivitet të paligjshëm prej 5 vitesh në Shqipëri. Aksioni u ndërmor para dy ditësh ku të arrestuar mbetën edhe 35 persona të tjerë të punësuar në Call-center. Pritet që masa e sigurisë për të arrestuarit dhe për kreun e tyre, të jepet ditën e nesërme.

About Redaksia

Check Also

Investigimi/ Trafik kokaine me taksitë në Tiranë, pamje e prova, por policia hesht

Me shprehjen “e dinim” që nën zë e qarkullojnë këto ditë ata që duhet të …

Leave a Reply