Nishani: Të tmerruar nga ringritja e PD, sekti e di çfarë e pret

Një ditë më parë, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ishte në sinkron me një nga sekretarët ilegalë të Lulzim Bashës.

Të dy kërkuan që SPAK të nisë hetimet ndaj Sali Berishës.

Balla e mori në mbrojtje Lulzim Bashën, me të cilin pati një takim para disa ditësh.

Në lidhje me këtë sinkronizim të Bashës dhe Ballës reagoi ish-presidenti Bujar Nishani.

“Normal, janë të tmerruar nga ringritja e PD. Sekti e di mirë se çfarë e pret!” shkruan ai.

Kujtojmë se SYRI ka raportuar për një takim mes Bashës, Ballës dhe Erion Veliajt, takim që nuk është mohuar as nga Basha dhe as nga Balla.

About Redaksia2

Check Also

Opozita po i përgjigjet grushtit të shtetit brenda shtetit, Taulant Balla është simbol i krimit në qeveri

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, mosbindja civile në parlament është mënyra se si …

Leave a Reply