Babëzia, tenderi i pastrimit të Lushnjes në duart e Taulant Ballës dhe Sadri Abazit

Një tjetër denoncim në lidhje me mafien shtetërore të inceneratorëve ka ardhur në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas qytetarit dixhital, tenderin për pastrimin e Bashkisë së Lushnjes po e merr firma Rei-Alko, e cila mbështetet nga ish-deputeti i PS Sadri Abazi dhe deputeti i PS Taulant Balla.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Mafia qeveritare e inceneratoreve po merr tenderin e pastrimit te Lushnjes!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Prsh Doktor…mafia e inçeneratorit dhe plehrave ne fier po mer prap me dhune shteterore tenderin e pastrimit ne lushnje…pas pauzes disa mujore,firmat rei-alko te mbeshtetura nga sadri abazi e tao palla po shkelin ligjin dhe limitin ekonomik per fitimine tenderit. Mafia e mer pastrimin nen costo vetem qe une si i djathte te falimentoj pas 15 vitesh ne kete pune. Mbetem i juaji dhe vetem tek ju kam besim qe pas marjes te PD do luftojme me fort,qe lushnja mos ti kthehet krimit,e deklaroj qe do u prgj siç e meritojne!i juaji ..!!!

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply