Nuk jam llum, as trafikante, as antiamerikane! Ja pse do të protestoj më 8 janar!

Nga Mimoza REXHVELAJ

Nuk jam llum, as trafikante nuk jam, as antiamerikane nuk jam.

Demokrate që në lindje, me të drejtën e zotit do protestoj, për veten time.

Më ke shkelur ku më dhëmb, mbi lirinë time.

Më ke shkelur kontributin tim.

Ke shkelur premtimet.

Më ke shkelur mbi krenarinë.

Më ke djegur çdo mundësi për të ardhmen. Me ke fshirë emrin në çdo listë.

Më ke fyer intiligjencën.

Me ke dëmtuar ekonomikisht për 8 vjet opozitë.

Do protestoj që ti të ikësh. Si e vetmja mënyrë për të venë në vend drejtësinë.

Protesto për vete dhe atë që të është mohuar. Protesto si individ i lirë që dëshiron ta shoh vendin në zhvillim, as peng, as blind, por të lirë!

About Redaksia

Check Also

Homazhe në Tiranë për efektivin Afrim Bunjaku i cili u vra nga terroristët serbë

Mbrëmjen e kësaj të hëne, në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë po mbahen homaxhe në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *