Rama dërgon policinë tek PD, hedh gaz kundër demokratëve

Pas kërkesës së Lulzim Bashës, Edi Rama ka ndërhyrë me Policinë e Shtetit, duke sulmuar protestuesit.

Ata kanë përdorur gaz lotsjellës dhe dhunë kundër demokratëve.

Duhet theksuar se vetë Lulzim Basha shkoi në mëngjes bashkë me deputetët për të provokuar protestuesit.

Më pas kërkuan shpëtim te Rama dhe ai ua ofroi ndihmën.

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply