Plagoset një demokrat, Berisha thirrje Bashës: Hiq dorë nga dhuna!

Sulmohen protestuesit demokratë nga zyra e Lulzim Bashës. Raportohet se ka të paktën një të plagosur.

Ata janë sulmuar me gurë dhe me mjete të tjera nga persona të maskuar nga ballkoni i Bashës.

Sali Berisha e ka denoncuar këtë akt. Ai tha se, Basha të heqë dorë nga dhuna dhe të lirojë shtëpinë e lirisë.

“Nga zyra e Lulzim Bashës kanë gjuajtur me gur protestuesin paqësor. Kjo është fytyra e Lulzim Pengut”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Kërkohet dyfishimi i çmimit të biletës së urbaneve

Operatorët kryesorë të transportit urban ngrenë shqetësimin e mosstabilizimit financiar të sektorit e ndikuar nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published.