Deputetja e PD, Doda: Kjo opozitë është përthithur nga pushteti

Nga Mesila DODA

Disa të verteta që nuk mund të rri pa i thënë për protestën e djeshme…

-Mos flisni më për dhunën e protestuesve se është turp… simboli i asaj proteste ishte Fatmir Merkoci që hipi në shkallë për të folur e vënë flamurin e PD dhe mori gaz mbytës e karrige kokës si qerasje

-Dhuna dhe gazi ndaj demokratëve ishte çnjerezor. Ai që u hodh nga brenda selisë dhe ai qe u hodh nga forcat e policisë, ndaj është e turpshme të flitet sot për profesionalizem të forcave të policisë. Mqs kanë pafytyrësinë të genjejnë e të thonë që nuk ishte gaz ai që u hodh, di të them që kjo është të marrësh shqiptarët për idjot… demokratët u trajtuan në shtëpinë e tyre ashtu siç i trajtoi Llesh Kimiku dy vjet më parë

-Futja e policisë mes demokratëve ishte akti më i rëndë në këto vite demokraci. Zyrtarisht kjo shënon krizën e demokracisë shqiptare ku opozita u përthith nga pushteti…

Ka shumë për të reflektuar por sot ekziston rreziku që opozita të kalojë në disidencë.

About Redaksia

Check Also

Vokshi: Kjo është dhuna për të cilën ndërkombëtarët nuk folën!

Nga Albana VOKSHI Pas protestës së djeshme, e treta në radhë para bashkisë, organizuar nga …

Leave a Reply