Bushati: Basha po shkatërron PD për biznes

Gazetari Andi Bushati reagoi pas lajmeve se kryesia e shkarkuar e PD-së ka marrë një vendim qesharak për disa përjashtime dhe pezullime.

“Është shumë e qartë se kush ka marrë urdhër për shkatërrimin e opozitës.

Sapo u ngritën disa zëra të brishtë edhe nga radhët e të vetëve, që folën për zgjidhje përmes votës, Basha nisi përjashtimet për të shmangur çdo rrugë demokratike.

Karrigia e biznesit, më e rëndësishme se opozita e unifikuar,” shkruan Bushati.

Më herët, gazetari shkruante: “Më çudisin disa, që i kam pasur në krah, kur për 8 vite me radhë i kërkonin Ramës zgjedhje të parakohshme, ndërsa tani i shoh që të thonë se vetëm karrigia e Bashës është e panegociueshme, qoftë edhe për zgjidhjen e krizës”.

About Redaksia2

Check Also

Meta: Jam optimist për fitoren e opozitës, 80% e shqiptarëve tashmë janë në opozitë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin ‘A Show’ me Adi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.