Pengu i Ramës qesharak deri në fund, thotë se e ka përjashtuar Berishën nga PD, lista

Kryesia e shkarkuar nga demokratët ka vendosur gjatë natës, përjashtimin përgjithmonë nga Partia Demokratike, të liderit historik Sali Berisha. Po ashtu, kjo kryesi ka vendosur përjashtim përgjithmonë nga Partia Demokratike edhe të tetë anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit. Vendimet janë marrë në mbledhjen e thirrur nga deputeti Lulzim Basha dje në orën 18:30 dhe që ka vazhduar deri në orën 3:30 pas mesnate.

Si rrjedhim, përveç ish-Kryetarit të PD, ish-Kryeministrit Sali Berisha, Kryesia e shkarkuar ka vendosur përjashtimin përgjithmonë nga PD-ja edhe të ish-Presidentit Bujar Nishani dhe figurave të kësaj partie, pjesë e Komisionit të Rithemelimit të saj. Emrat e listuar janë:

Bujar Nishani

Flamur Noka

Albana Vokshi

Edmond Spaho

Arben Ristani

Klevis Balliu

Keltis Kruja

Kryesia e shkarkuar ka marrë vendim edhe për pezullime dhe shkarkime të drejtuesve politikë: Pezullim nga PD deri në distancim publik nga dhuna e ndodhur në protestën e 8 janarit, të disa anëtarëve të tjerë të Komisionit të Rithemelimit.

Të pezulluarit:

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Belind Kelliçi

Blendi Himci

Çlirim Gjata

Edit Harxhi

Edi Paloka

Eno Bozdo

Ervin Minarolli

Gent Deromemaj

Genc Pollo

Genti Strazimiri

Rigels Mucollari

Ivi Kaso

Ledina Mandia

Luan Baci

Lorenc Luka

Mimoza Hajdarmataj

Oerd Bylykbashi

Tritan Shehu

Kryesia e Lulzim Bashës po ashtu ka vendosur edhe shkarkim të drejtuesve politikë:

Belind Kelind Kelliçi – Tirane

Albana Vokshi – Tirane

Aldo Bumçi – Tirane

Agron Shehaj-Tirane

Flamur Noka

Tritan Shehu-Gjirokaster

Bujar Leskaj-Vlore

Edmond Spaho-Korce

Edi Paloka-Durres

About Redaksia

Check Also

Lajthit Rama, urdhëron shoqërimin e 3 të miturve në komisariat pse nuk i buzëqeshën!

Një situatë sa skandaloze dhe sa e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën …

Leave a Reply