Diktatura pushkatoi një grup deputetësh, pas 75 vitesh Basha pushkaton pluralizmin politik

Nga Xhafer SADIKU
Avokat

Kur në Shqipëri po vendosej diktatura komuniste, një grup deputetësh të Frontit Nacional-Çlirimtar dolën në opozitë për të mbrojtur ç’mund të mbrohej. Ata i pushkatuan.

Pas 75 vitesh Lulëzim Basha dhe banda e tij pushkaton pluralizmin politik dhe përjashton nga PD deputetët e votuar nga populli me idenë e marrë për t’i vrarë politikisht.

Ironia është se këtë vepër kriminale po e realizon me bastardët Enkelejd Alibeaj, Tomorr Alizoti, Flamur Hoxha dhe ca putana politike pa identitet.

Ja si përsëritet historia.

About Redaksia

Check Also

Meta: Jam optimist për fitoren e opozitës, 80% e shqiptarëve tashmë janë në opozitë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin ‘A Show’ me Adi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.