Skandali/Deputetja e Bashës aksionere tek kullat e Ramës tek “Sahati”

Një tjetër skandal ka dalë në dritë nga bashkëpunimi i deputetëve të PD-së që mbështesin Lulzim Bashën me kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erjon Velinë dhe Edi Ramën.

Një dokument zyrtar tregon se Fabian Goçi, burri i deputetes së PD-së Ina Zhupa, rezulton askioner tek kulla pas Sahatit të Tiranës. Sipas burimeve për SYRI-n, Fabian Goçi ka pasur në pronësi 200 metra katror tokë.

Kujtojmë këtu që deputetja Zhupa ka dalë në konferencë për shtyp dy herë për të folur kundër kësaj kulle, por mesa duket këto dalje kanë qënë në funksion të rritjes së aksioneve në këtë përbindsësh që ka zhdukur historinë kombëtare të kryeqytetit.Syri.net

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply