Basha, më keq nga Ramiz Alia

Nga Ylli DYLGJERI

Perjashtimet 30 vjet me pare ne PPSH dhe sot ne PDSH

Pas ngjarjes së paprecedentë 30 vjet me pare, ne diktature, kur e gjithë Byroja Politike u shkarkua dhe u përjashtuan nga partia brenda pak orësh, kemi ngjarjen e dyte ne historine politike, ne demokraci, te shkarkimeve politike ne Shqiperi.

Eshte PD e Lulzim Bashes qe veproi me te njejten llogjike. Po naten u mblodh, me Kryesine dhe  shkarkoi, perjashtoi, pezulloi brenda nates 14 deputete dhe dhjetra antare te forume drejtuese te PD -se.

Ndryshimi me kohen e Ramiz Alise serisht eshte i madh.

Ramizi ishte per vazhdimesise politike. Ai vertete shkarkoi te gjithe Byrone Politike por nuk preku Enver Hoxhen dhe familjen e Tij.

Ndersa Lulezim Basha e filloi me Kryetarin historik Sali Berishen, me familjen e Tij,  dhe me pas me te gjithe bashkepuntoret e Tij.

Ndryshimi tjeter, Ramizi e filloj nga fundi dhe ndaloj te  i Pari, ky filloj nga i Pari dhe nuk e di… do te ndaloj ke i fundit?”

About Redaksia

Check Also

Zyra e BE-së reagon ndaj protestave, por jo ndaj krimit!

Nga Milaim NELA Reagimi i Zyrës së Bashkimit Europian sot ndaj protestës së qytetarëve tē Tiranës …

Leave a Reply