23 vjet nga masakra e Reçakut, Berisha thirrje ndërkombëtarëve: Krim kundër njerëzimit nga barbarët serbë!

Nga Sali BERISHA

Sot pervjetori i masakres se Reçakut!

Te dashur miq, sot eshte 23 vjetori i njeres prej masakrave me mizore te serbve barbar ndaj shqiptareve ne Kosove. Keshtu 23 vjet me pare forcat ushtarake, para ushtarake, policia e Serbise torturuan dhe masakruan ne fshatin Reçak te Kosoves 45 femije, gra, burra, banore te ketij fshati. Kjo masaker eshte nje nga krimet me te shemtura kunder njerezimit te kryera nga barbaret serbe ne Kosove.

Sot pas 22 vjetesh Aleksander Vuçiç, ky Sllobodan i ri refuzon njohjen e saj dhe pretendon se ajo u krye nga forca perendimore per te ndeshkuar Serbine.

Duke shprehur edhe nje here ngushimet e mia familjareve te viktimave te masakres se Reçakut dhe denuar me ashpersine me te madhe barbarine serbe ne fshatin Reçak te kryer 22 vjet me pare, i bej thirrje komunitetit nderkombetar te bej pergjegjegjes para drejtesise se Hages qeveritaret e Beogradit qe mohojne masakren si autor te ketij akti te genocidit serbe ne Kosove. sb

About Redaksia

Check Also

Burri grabiti 10 mijë metra tokë në bregdet dhe çoi në burg kryebashkiakun, Xhaçka thotë se është e pastër

Teksa sot pritet të votohet në Kuvend për mandatin e Olta Xhaçkës, deputetja socialiste ka …

Leave a Reply