Basha: Do të luftoj korrupsionin!

Deputeti Lulzim Basha thekson se, Partia Demokratike nuk është më strehë e së kaluarës, por shikojnë drejt së ardhmes.

Sipas Bashës, qëndrimi i përbashkët i demokratëve është një dhe i vetëm përballë korrupsionit, për ta luftuar atë si kusht për t’i dhënë fund trazicionit.

Postimi i plotë

Basha ndan videon me demokratët e degës 7: PD nuk është strehë e së kaluarës, bashkohemi përmes vlerave me ata që duan të kontribuojnë me zemër për një të ardhme më të mirë Demokratët e Degës nr. 7 në Tiranë kanë zgjedhur të ardhmen, pa mohuar në asnjë çast të mirat që kemi bërë për shqiptarët, por pa u bërë strehë e gabimeve dhe të metave të së kaluarës. Ne kemi një qëndrim të vendosur kundër korrupsionit, si armik i mirëqenies së shqiptarëve, dhe një vizion të qartë për t’i dhënë fund tranzicionit, duke u bashkuar nëpërmjet vlerave me të gjithë ata që duan të kontribuojnë me zemër për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët.

About Redaksia

Check Also

Topalli: Mbrëmë ndodhi kthesa e madhe, mbas kthesës së madhe ndodh ndryshimi i madh

Anëtarja e Kryesisë së PD, Jozefina Topalli ka folur në protestën maratonë prej 52 ditësh …

Leave a Reply