Bilbao eliminon Barcelonën nga Copa del Rey

Barcelona është eliminuar nga Kupa e Mbretit.Të besuarit e Xavi Hernandez përsëritën gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës kundër Real Madridit, duke ndjekur rezultatin gjithmonë dhe duke dërguar sfidën në vazhdime.

Por, edhe kjo ndeshje si ajo ditë më parë, përfundoi 3-2, në të mirë të Bilbaos.

Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 2-2, pas 90 minutave të zjarrta ku Bilbao dy herë shënoi me Muniain në minutën e dytë dhe Martinez në të 96’, por Barça barazoi dy herë me Torres në pjesën e parë dhe me Pedrin në kohën shtesë, 93’.

Në vazhdime, më të mirë u treguan vendasit, që fituan një penallti në minutën e 105’.

Nga pika e bardh nuk gaboi Munian që shënoi golin e fitores dhe të dytin personal në këtë takim, për ta kualifikuar Bilbaon në çerekfinale dhe për ta eliminuar Barcelonën në krizë të Xavi Hernandez.

About Redaksia

Check Also

Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”

Lamin Yamal është duke jetuar ëndrrën më të madhe që mund të kishte çdo adoleshent, …

Leave a Reply