Si po manipulon fotot me lentet me kënd të gjerë

Lente me kënd të gjerë janë ideale për fotografinë e peizazhit dhe skenarëve të tjerë ku doni të merrni sa më shumë që të jetë e mundur në kornizë pa lëvizur shumë larg nga lënda.

Siç mund ta shihni, ka shumë raste të përdorimit për këtë lente – nuk është një pajisje që vetëm fotografët më profesionistë dhe më me përvojë do të duan të kenë. Vetëm mbani në mend se ky lloj lente mund të shkaktojë shtrembërim.

Për sa kohë që ju e dini se çfarë të presin me një lente me kënd të gjerë, megjithatë, do të jeni mirë në rrugën tuaj për të krijuar disa imazhe të mrekullueshme.

About Redaksia

Check Also

Lëvizje që nuk e ka parë vendi për përmbysjen e bando-diktaturës

Kryetari i PD, Sali Berisha ka paralajmëruar sot se lëvizja që do të vijë nga …

Leave a Reply