Berisha: Rama më në fund pranon se drejtësia e George Soros është degë e ekzekutivit

Nga Sali BERISHA

Rama me ne fund i sinqerte!

Ai nuk mohon se:

drejtesia ne republiken moniste jo te George Orëell por te George Soros eshte dege e ekzekutivit.

Arme gjahu kunder kundershtareve!

Sipas tij: kur e themi privatisht e pa dorashka se SKAPI-in e partise dhe drejtesine e kemi tonen, mos e merrni per zyrtare!

Miq, Lal plehu dy dite me pare ne nje mbledhje publike te organizuar per projketin e kapjes se FSHF nga klani mafjoz Edvin-Olsi Rama siç doli nga nje rregjistrim i fshehte ne mbledhje, kercenoi kundershtaret e ketij projekti mafjoz si vijon:

“Jo UEFA e FIFA të zbresë, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time. Unë do të bëj çdo gjë për t’ia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Tani edhe ne rastse duam të tërhiqemi nuk tërhiqemi dot sepse nuk terhiqen agjensite qe jane vene ne livizje, prokuroria është vënë në lëvizje,”

Me kete deklarate Lal Plehu pohon haptas ate qe kemi deklaruar keto vite me dhjetra e dhjetra here se drejtesisa ne Shqiperi, republiken moniste jo te George Orëellit por te George Soros pas pseudoreformes te ideuar dhe sponsorizuar nga ky i fundit eshte thjeshte nje dege e ekzekutivit qe perdoret rendome nga Kreu i Meduzes Old Major i republikes moniste kunder kundershtarve politik.

Pas kesaj deklerate Edvin Kristaq Rama pohoj te njejten gje duke thene se”une i neveris pergjimet e bisedave mes njerezve qe flasin ne nje mjedis jopublik, te cilat sipas meje nuk mund te merren per baze asnjehere askund, as si prova fajesie as si prova vertetesie, sepse tjeter konteksti i nje komunikimi informal pa dorashka, tjeter konteksti i shfaqjes publike se nje pergjimi, prandaj edhe as nuk e kam degjuar fare dhe as kam ndermend ta degjoj,“ Keshtu pra Rama jo vetem nuk denon dhe nuk mohon dekleraten e Veliajt per drejtesine si arme gjahu e partise ne nje takim te mbyllur publik ku flitet pa dorashka por perkundrazi bene me faj ata qe regjistruan dekleraten sipas tij jo publike te Lal Plehut duke konfirmuar keshtu haptas faktin tashme te njohur se narkodrejtesia ne Shqiperi eshte thjeshte nje instrument ne duart e partise se krimit. Sipas Rames kjo deklarate do te ishte e vertet vetem po te thuhej me dorashka e publikisht para mediave nga Veliaj publikisht dhe jo publikisht ( ne nje mbledhje publike) pa media. Ne fakt me kete prononcim Kreu i Meduzes vetem sa thote ‘mos kujtoni se SPAK-un dhe drejtesine i kemi tonen megjithse jane tonat’, dhe pohon dekleraten e skuthit te tij politik Lal Plehut. sb

About Redaksia

Check Also

PD çon në Kushtetuese ligjin për komisionet hetimore

Opozita ka ankimuar këtë të premte në Gjykatëmn Kushtetuese ndryshimet në ligjin për komisionet hetimore …

Leave a Reply