Gaztori i Bravës kërkon të na bindë se vjedhja është nder dhe lavdi!

Nga Floriana GARO

Tani me qe çdo dite sjell largime te reja demokratesh nga anija e mbytur e Lulzim Braves, gaztorit te tij nuk i ka mbetur gje tjeter vecse te beje shpifje per te mbrojtur dhe per te thurur lavde per banditet qe vazhdojne ta rrethojne.

I tille eshte rasti i Agron Kapllanaj qe ndonese i denuar per vjedhje ne Itali, sot perfaqeson Lul Braven ne Fier! Ne pamundesi per te hedhur poshte kete fakt tashme te bere publik, gaztori i Braves kerkon te na binde se vjedhja eshte nder dhe lavdi!

Jo me larg se keto dite banoret e 5 Majit pane se si pengu i Edi Rames e shiti kauzen e tyre per hir te kontratave miliona euroshe qe vellai i Agron Kapllanaj ka marre nga Rama mbi germadhat e banesave te tyre. Qytetaret e pane vete se si fraksioni i Braves i braktisi dhe nuk shkoi te rreshtohej ne krah te tyre.

Partia Demokratike distancohet me neveri nga pazaret Rama-Brava dhe nga banditet rreth tyre. Qellimi i tyre eshte pikerisht transformimi i PD nga parti e lirise ne parti te spekulanteve qe mbeten peng i Edi Rames per sa kohe ushqehen me parate e tij. Ata i tmerron fakti qe PD po rikthehet tek vlerat e saj. Koha kur ishin dhe ministra te Rames dhe gjoja opozitare ka mbaruar!

Aleanca jone eshte me qytetaret dhe demokratet per t’u ofruar atyre nje opozite te vertete qe ka per qellim rrezimin e Edi Rames dhe jo pazaret me te!

About Redaksia

Check Also

Lajthit Rama, urdhëron shoqërimin e 3 të miturve në komisariat pse nuk i buzëqeshën!

Një situatë sa skandaloze dhe sa e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën …

Leave a Reply