Në derën e mashtruesit! Si u shkatërrua sistemi shëndetësor në këto vite

Nga Erion DASHO

Kam shkruar shpesh se, si pasojë e shkatërrimit të sistemit shëndetësor në këto vite, do të vijë dita kur shqiptarët nuk do të trokasin më në spitale dhe ambulanca, por në dyert e xherahëve dhe yshtësve.

Në vijim lista e “shërbimeve shëndetësore” që ofron një mashtrues dhe manipulues ordiner, që e quan veten mjek.

Të dashur bashkëatdhetarë dhe miq!

Fatkeqësisht, i meritojmë plotësisht këta mashtrues. Në fakt, edhe lista e premtimeve të atyre që na qeverisin nuk ndryshon shumë nga lista e këtij “doktori”…

 

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply