Berisha: Gazetari u shoqërua me urdhër të Edivn Drogës! Kërkoj lirimin e menjëhershëm

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denuar shoqërimin e gazetarit të SYRI-TV, Bledian Marku nga policia duke i quajtur narkobanditë me uniformë.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha e quan një akt hakmarrës primitiv të Edvin Ramës ndaj gazetarit dhe kërkon lirimin e tij të menjëhershëm.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Narkobanditet me uniforme ndalojne dhe shoqerojne ne komisariat me urdher te Edivn Droges gazetarin e Syrit, Bledi Marku.

Denoj me ashpersine me te madhe aktin hakmarres primitiv te Edvin Rames ndaj gazetarit Bledi Marku dhe kerkoj lirimin e tij te menjehershem! sb

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply