Nishani: Lul pengu akuzon LSI, por edhe me votat e tyre u bë kryebashkiak

Nga Bujar NISHANI

Lul Kimiku po akuzon demokratët për bashkëpunim me LSI !!!

Kukulla e Edi Ramës, misionari i shkatërrimit të PD, autori i braktisjes së demokratëve në opozitë për 12 (dymbëdhjetë) vjet mendon se shqiptarët kanë harruar se :

Lul Kimiku u bë Ministër i Brendshëm në 2009 bashkë me votat e LSI!

Lul Pengu u bë Kryetar i Bashkisë së Tiranës në 2011, bashkë me votat e LSI !

Unë nuk e di se cilat forca opozitare do ti mbështesin kandidatët e Primareve të Partisë Demokratike, por fronti i gjerë opozitar ndaj të keqes në qeverisje është përgjegjësi qytetare.

Faktorët opozitarë janë në partitë politike por edhe jashtë partive.

I rëndësishëm është fakti se opozitarizmi si vlerë, dimension dhe përgjegjësi,u hoq nga xhepi i pengut dhe tashmë është pronë e qytetarëve që duan ndryshimin.

Lul Kimiku ka mbetur veç si vlerë memesh!

#sëbashku të ndryshojmë Shqipërinë

About Redaksia

Check Also

Zv..Presidenti i RAI i përgjigjet Ramës: Të dielën…

Autori i emisionit në Rai 3 dhe zv/presidenti i televizionit reagon pas akuzave të Ramës… …

Leave a Reply